sJ - wS |*

Vrem Fair-Play!!!!!Noi nici 1 data nu o sa ne vedeti ca va omoram degeaba!!!!Vrem Fair-Play!!!Jucati Cinstit!!

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

wS|port! :

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
d3v1l*

Numarul mesajelor : 233
Reputatie : 4
Data de inscriere : 06/06/2009
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: wS|port! :   Sam Iun 27, 2009 2:26 pm

Prima reprezentativă a făcut jonglerii în Bazinul Dinamo în victoria repurtată în faţa Rusiei 9-4 (3-2, 1-0, 2-1, 3-1) în debutul turneului amical la care mai iau parte Ungaria şi Germania, competiţie premergătoare CM de la Roma de luna viitoare.

Tricolorii au mers pe sârmă doar în primul sfert, când au fost conduşi (0-2), dar i-au dresat rapid pe ex-sovietici (3-2), prin boltele învârtite de stânga lui Andrei Iosep şi înşurubările cu doi oameni în cârcă ale lui Cosmin Radu. Alex Matei a dat reprezentaţie la sprinturile de posesie, repurtând patru din patru, iar pauza mare i-a prins pe elevii cuplului Kovacs – Balanov la două lungimi (4-2).

Ruşii s-au zbătut ca nişte lei, în partea secundă, dar centrii lor n-au ieşit din cuşca concepută de tripleta de fundaşi Buşilă-Kadar-Ghiban, în timp ce Edi Andrei şi colegii lui au scos din joben o gamă variată de procedee care au dus scorul la 6-3 înaintea ultimului sfert. Actul final a programat varietăţi: Matei a strecurat parcă o minge de ping pong printre goalkeeperul rus şi bară, iar Creţu şi Ramiro au făcut dans sincron în apă pentru (9-3). Golul adversarilor de 9-4 n-a mai şters cu nimic din strălucirea portarului Drăguşin care a stins focul torpilelor adversarilor chiar şi cu buzele. Azi, de la ora 18:15, România dă piept cu Ungaria care a trecut ieri de Germania, cu 12-6.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
d3v1l*

MesajSubiect: wS|port! :   Dum Iun 28, 2009 1:21 pm

JoJo Dan se va bate în toamnă cu Ajose Olusegun, învingătorul urmând să dea asaltul pentru titlul WBC la categoria superuşoară.

Victoria de la Bucureşti, cu Sergio Gomez, i-a deschis lui Ionuţ Ion drumul spre centura de campion mondial. Creditat de versiunea WBC cu locul 4 în clasamentul categoriei, JoJo a fost a anunţat că este deja nominalizat pentru un meci eliminatoriu. „Voi boxa cu nigerianul Ajose Olusegun. Ştiu că este stângaci, de aceeaşi înălţime cu mine. Mă voi pregăti însă bine şi îl voi bate. Nu mă va opri să-mi îndeplinesc visul de a fi campion”, a declarat pugilistul de la Interbox. Meciul cu Olusegun ar putea avea loc la Bucureşti, undeva în toamnă. De altfel, JoJo Dan (25 victorii, 13 KO) este cel mai bine clasat pugilist român profesionist promovat prin gale organizate în ţară.

Neînvins la profesionişti

Olusegun are 30 de ani, este născut la Lagos într-o familie cu nouă copii, iar din 2000 este stabilit la Londra. Nigerianul este neînvins la profesionişti (27 victorii, 13 prin KO) şi încearcă de ani buni să prindă un meci care să-l apropie de titlu. „Sunt prea bun pentru propriul meu bine”, obişnuieşte el să spună.
Centura mondială la superuşoară WBC este vacantă, pentru ea urmând să se bată pe 1 august Devon Alexander şi Junior Witter. Învingătorul va fi obligat să lupte cu challengerul stabilit în urma meciului JoJo Dan – Olusegun.
Sus In jos
d3v1l*

MesajSubiect: wS|port! :   Dum Iun 28, 2009 1:23 pm

David Villa rămâne subiectul principal al acestei perioade de transferuri. Cele mai mari cluburi ale Europei se bat pentru semnătura atacantului Valenciei.

Dacă zilele trecute Barcelona părea dispusă să ofere nu mai puțin de 43 de milioane de euro, finalista Ligii Campionilor, Manchester United plusează cu încă 4 milioane după ce tocmai s-au oficializat și în acte banii veniți pe vânzarea lui Ronaldo. S-ar putea însă ca totul să fie doar la nivel declarativ din moment ce oficialii Valenciei infirmă aceste oferte.

După ce a părut că s-a înțeles cu Real Madrid, Valencia s-a sucit și a anunțat că nu îi mai dă drumul atacantului. Între timp Villa apucase să facă declarații de dragoste formației de pe Bernabeu, anunțînd că își dorește să joace pentru ''albi''. Marca.com spune că noul val de oferte venite pe numele lui l-au făcut pe Villa să-i roage pe șefii "liliecilor" să-l lase să plece la Madrid. Deocamdată însă Realul pare că s-a retras din această cursă, Benzema și Ribery fiind acum vizați de clubul din capitala Spaniei.
Sus In jos
d3v1l*

MesajSubiect: wS|port! :   Dum Iun 28, 2009 1:24 pm

Perechea Monica Niculescu/Alla Kudriavţeva (România/Rusia) s-a calificat, sâmbãtã, în turul 3 al probei feminine de dublu de la Wimbledon, al treilea turneu de Grand Slam al anului, informează site-ul oficial al competiţiei.

Niculescu şi Kudriavţeva au învins în turul doi, cu scorul de 6-2, 6-3, cuplul Chia-Jung Chuang/Sania Mirza (Taiwan/India), cap de serie numărul 15.

În turul trei, Monica Niculescu şi Alla Kudriavţeva vor întâlni perechea spaniolă Anabel Medina Garrigues/Virginia Ruano Pascual, favorita numărul 2.
Sus In jos
d3v1l*

MesajSubiect: wS|port! :   Dum Iun 28, 2009 1:25 pm

"Negociem cu Steaua!"

"Este adevarat am primit o oferta din partea Stelei pentru Nikolai Dimitrov. Acum suntem in faza de negocieri si vom vedea ce se va intampla!" a spus pentru Sport.ro si www.sport.ro directorul executiv de la Levski, Daniel Borimirov.

Dimitrov, dezamagit ca nu a fost transferat de anul trecut!

"Anul trecut am fost ofertat de Steaua si mi-am dorit sa ajung acolo, insa nu s-a intamplat nimic. Acum vreau sa astept sa vad cum decurg negocierile si dupa aia voi mai vorbi!" a declarat Nikolai Dimitrov.

Mijlocas sau playmaker

Nikki cum este numit de colegi a marcat 20 de goluri pentru Levski din 2004 cand a debutat la echipa mare pentru care a jucat in 124 de meciuri.A fost monitorizat de Arsenal, si, in afara de Steaua, bulgarul a mai primit oferte de la Osasuna. Pustiul este cunoscut in Bulgaria datorita tehnicii sale: are un dribling bun, executa bine loviturile libere si poate evolua ca mijlocas sau playmaker.

Pustiul de 20 de ani de la Levski a fost aproape de Steaua si in vara trecuta cand Adrian Ilie a vrut sa-l aduca. 1,5 milioane de euro costa fotbalistul care a debutat si la nationala Bulgariei. Nikolai Dimitrov s-a duelat cu Steaua acum 2 ani, in Cipru, in amicalul de cosmar pentru Habibou, care a vazut atunci moartea cu ochii.
Sus In jos
d3v1l*

MesajSubiect: wS|port! :   Dum Iun 28, 2009 1:27 pm

Cei mai tari jucatori de la Euro U21 sunt in atentia marilor cluburi din Europa. Inter, Porto, Arsenal sau Manchester United sunt gata sa-si completeze loturile pentru un nou sezon. ► Finala Anglia-Germania, luni, 21.45 live pe Sport.ro si www.sport.ro!

1) Robert Acquafresca (Italia)
Jose Mourinho a pus ochii pe Acquafresca, pustiul care a ajuns cu Italia in semifinalele europeanului de tineret din Suedia. Detinut in coproprietate de Inter si Cagliari, el a jucat doua sezoane pentru echipa din Sardinia, iar acum poate are sansa sa fie coleg cu Chivu in grupele Ligii Campionilor. Cele doua goluri inscrie de el in meciul cu Belarus au fost decisive pentru calficarea Italiei in semifinale.

2) Marco Andreolli (Italia)
In timp ce Acquafresca facea senzatie in atacul Italiei, un pusti de la Roma le venea de hac atacantilor adversi. Fundasul Marco Andeolli a fost mai intai la Inter, iar din cauza unor accidentari repetate, a fost vandut 50% la AS Roma. In ultimele 18 luni el a jucat in Serie B, la Vicenta si la Sassuolo. El a luptat pentru locul sau la U 21, iar acum poate ajunge inapoi in Serie A.

3) Sergio Asenjo (Spania)
Spania a fost eliminata de la U21 dupa o infrangere cu scorul de 2-0 in fata Angliei. Golurile lui Fraizer Campbell si James Milner au fost imposibil de aparat. Portarul Sergio Asenjo a fost unul dintre cei mai buni spanioli. El a aparat penalty-ul executat de Milner, insa nu si-a mai putut salva echipa si in repriza a doua.

4) Marcus Berg (Sweden)
Suedezul Berg pare sa fie cel mai bun jucator de la Campionatul European U21. El a reusit sa inscrie un hattrick in primul meci si asteapta gheata de aur. Berg este nascut in Torsby, orasul de origine al lui Sven Goran Eriksson. A plecat de la IFK Gothenburg la Groningen, dupa ce a inscris 33 de goluri in 57 de meciuri.

5) Sebastian Giovinco (Italia)
Pustiul lui Juventus si-a facut loc printre masivii jucatori din nationala Italiei. El a prins cel mai bun sezon al sau in 2008 si a demonstrat in Suedia ca isi merita locul in nationala U21. Chiar daca a fost putin prea nervos in timpul meciulor, Giovinco este un mijlocas de perspectiva iar pretul sau a crescut spectaculos la 9 milioane de euro.

6) Benedikt Hoewedes (Germania)
Schalke stie de ce l-a transferat pana in 2014. Fundasul a fost impecabil la U21 iar interventiile lui au dus Germania in finala. Fara golul inscris cu capul impotriva Frantei in preliminarii, Germania nu ar fi ajuns la acest turneu final. El a inscris cu capul in primul meci, cu Anglia si a adus un punct mare echipei sale, care va juca din nou cu Walcott si compania in finala Campionatului European.

7) Fabrice Muamba (Anglia)
A ajuns in Londra la 11 ani, cand inca nu stia sa vorbeasca bine engleza, Muamba a luptat pentru sansa lui si a prins lotul Angliei pentru U19. A fost descoperit de Wenger, insa nu a apucat sa joace sub culorile lui Arsenal. A fost imprumutat la Birmingham, iar apoi vandut de tot. Birmingham l-a transferat la Bolton, de unde a prins lotul Angliei pentru CE. Aici a facut un joc impecabil cu Spania. Anglia a castigat cu 2-0, terminand grupa pe locul 1 cu 7 puncte.

Cool Manuel Neuer (Germania)
Portarul lui Schalke a demonstrat in calificari ca are sange rece. In meciul cu Franta si-a demonstrat valoarea, reusind niste parade imposibile. In Suedia, calmul si singuranta lui au facut din Germania nationala cu cele mai putine goluri primite.

9) Mesut Ozil (Germany)
La 17 ani, a intrat in echipa mare a lui Schalke si la primul meci al sezonului a avut sarcina sa-l inlocuiasca pe brazilianul Lincoln, care era suspendat. Ozil a sters din dictionare cuvantul “emotie” si Mirko Slomka nu l-a mai scos din lot. El a ajuns la Werder, unde a prins finala Cupei UEFA, castigata insa de Sahtior. In Suedia s-a remarcat prin siguranta sa, insa nu a apucat sa inscrie niciun gol. Mai are o sansa in finala cu Anglia, unde daca va reusi sa inscrie va intra in topul celor mai cautati jucatori.

10) Jack Rodwell (Anglia)
A fost rezerva la Everton cand abia implinise 15 ani. A prins 21 de meciuri in Premier League si 5 selectii la U19. In Suedia nu a jucator fundas central ci mijlocas. A facut cel mai bun meci cu Germania si a demonstrat ca poate face fata si la inchidere.

11) Tim Sparv (Finlanda)
Coleg cu Walcott in vremea in care juca la Southampton, Tim Sparv a fost capitanul Finlandei la Euro U21. A facut meciuri bune si se poate transfera de la Halmstads.

12) Ola Toivonen (Suedia)
Chiar daca a stat mereu in spatele lui Berg, Ola Toivonen este laudat de antrenori, care spun ca sutul lui este imparabil. Puternicul atacant al Suediei este din 2009 la Eidhoven, unde a inscris 6 goluri in 14 meciuri. El a debutat la nationala mare in urma cu doi ani.
Sus In jos
d3v1l*

MesajSubiect: wS|port! :   Dum Iun 28, 2009 3:09 pm

Pilotul italian al echipei Yamaha, Valentino Rossi, a câştigat, sâmbătă, Marele Premiu al Olandei de motociclism viteză, clasa MotoGP, obţinând astfel cea de-a 100-a victorie din carieră.

În cursa din Olanda, Rossi i-a devansat pe coechipierul său, spaniolul Jorge Lorenzo, şi pe australianul Casey Stoner.

"Cele 100 de victorii ale mele? Pentru mine sunt toate importante, pentru asta trebuie să mulţumesc multor oameni: familiei mele, echipei mele şi prietenilor mei. Sper să mai obţin şi alte succese", a declarat Rossi, care a obţinut 100 de victorii în 217 curse disputate.
Sus In jos
d3v1l*

MesajSubiect: wS|port! :   Dum Iun 28, 2009 3:10 pm

Giuleştenii nu au bani, dar sunt aproape să facă unul dintre cele mai importante transferuri ale verii, aducând un tânăr care şi-a făcut un nume în fotbalul românesc.

Patronul George Copos a apelat la prietenul său Mircea Lucescu şi a reuşit să obţină de la Internazionale Milano împrumutul lui Cristian Daminuţă.” Este adevărat, l-am cerut pe Daminuţă de la Inter, dar nu vreau să spun mai multe până nu îl văd în curtea Rapidului", a confirmat, scurt, finanţatorul “feroviarilor”. Daminuţă este primul jucător transferat de Rapid în această vară, mijlocaşul lui Inter Milano fiind împrumutat timp un sezon în Giuleşti, acolo unde a fost cerut cu insistenţă de Viorel Hizo.

“Vreau să câştig titlul”

“M-am înţeles în două minute cu Rapid, nu a fost nicio problemă. Am vorbit cu cei de la Inter şi le-am spus că vreau să joc, că nu mă încălzeşte cu nimic să evoluez la echipa de tineret şi nici să stau rezervă la prima echipă. Ei au gândit la fel, aşa că am ales să merg acolo unde am fost dorit, la Rapid, unde vreau să câştigăm titlul şi să ajut echipa să participe în Liga Campionilor”, a declarat noul mijlocaş al giuleştenilor. Ex-timişoreanul este al doilea fotbalist pe care Rapid reuşeşte să-l împrumute de la Inter Milano după Ianis Zicu, acesta din urmă evoluând în Giuleşti în sezonul 2006- 2007.

Mai mult prin cluburile de noapte

Cristian Daminuţă a plecat cu scandal de la FC Timişoara, nedorind să semneze prelungirea contractului. Ajuns la Internazionale Milano, el s-a făcut remarcat prin două lucruri: prin câteva evoluţii destul de apreciate la echipa “Primavera” şi, mai ales, prin apariţii în tabloide alături de “divele” autohtone atunci când îşi petrecea timpul liber prin ţară. În timpul vacanţelor, tabloidele autohtone l-au surprins de mai multe ori la ore târzii în diferite cluburi alături de multe fete în vogă. Cea mai cunoscută cucerire a lui Daminuţă a fost Ramona Gabor, sora celebrei Monica Columbeanu.

Curelea, la fel ca Daminuţă

La Rapid nu mai sunt bani, dar giuleştenii au găsit altă metodă de a efectua transferuri: s-au axat pe împrumuturi. După ce au mărturisit că sunt în tratative cu Inter Milano pentru a-l aduce în Giuleşti pe Cristian Daminuţă, oficialii Rapidului vor să aplice aceeaşi metodă pentru a-şi rezolva problemele din atac: Încearcă să perfecteze în aceste zile aducerea lui Costin Curelea, jucătorul Sportului care a impersionat sezonul trecut în Liga II, marcând 12 goluri.

Copos i-a “sărit” pe impresari

Agenţii jucătorului au momentan răspunsuri diferite la întrebarea “Este sau nu Daminuţă jucătorul Rapidului?”. Cristea Opria spune că transferul este ca şi realizat: ”Am ajuns la o înţelegere pentru ca Daminuţă să joace la Rapid în sezonul viitor”. În schimb, celălalt manager al fotbalistului, Florin Iacob, a negat cu vehemenţă trecerea lui Daminuţă în Giuleşti. “Nu ştiu dacă Cristi va juca la Rapid”. George Copos însă a obţinut pe filiera Mircea Lucescu cedarea mijlocaşului timişorean pentru un sezon, iar acesta nu poate pleca la nicio echipă fără acordul grupării italiene.
Sus In jos
d3v1l*

MesajSubiect: wS|port! :   Dum Iun 28, 2009 3:11 pm

Nikolai Dimitrov este din ce în ce mai aproape de Ghencea. După tatonări şi discuţii, Steaua a făcut ieri şi o propunere concretă

„Este adevărat, Steaua a făcut o ofertă concretă pentru Nikolai Dimitrov. Acum negociem, să vedem ce se întâmplă”, este declaraţia oferită de directorul lui Levski Sofia, fostul internaţional bulgar Daniel Borimirov. Mijlocaşul stânga în vârstă de 21 de ani este cotat de formaţia de la sud de Dunăre la 1.000.000 de euro, dar Steaua nu are de gând să dea mai mult de 500.000 pe el, oferta fiind în jurul acestei sume. Totuşi, Steaua trebuie să îşi cumpere un mijlocaş stânga, mai ales că pentru acest post variantele acum sunt destul de puţine: Toja (care e mijlocaş ofensiv de meserie) şi Ochiroşii, Szekely şi Nicoliţă fiind soluţii mai degrabă pentru banda dreaptă.

Cesinha: „N-am nicio ofertă de la Steaua!”

După ce Bozovic a afirmat că nu mai are de gând să vină în Ghencea, Cristiano Bergodi are noi motive de îngrijorare. Cesinha susţine sus şi tare că nu are niciun fel de ofertă din Ghencea. „Eu n-am văzut niciun fel de ofertă de la Steaua. Nici impresarul meu n-a văzut aşa ceva. Ştiu doar ce se scrie prin presă. Sincer, eu aş prefera să-mi găsesc ceva în afara României”, a fost declaraţia brazilianului.
Sus In jos
d3v1l*

MesajSubiect: wS|port! :   Dum Iun 28, 2009 3:13 pm

Revenit din concediu, Lucescu junior pregăteşte amicalul cu Ungaria, de pe 12 august. Printre altele, i-a cerut lui Maximilian Nicu o serie de DVD-uri cu meciurile sale din Bundesliga.

După ce finalul sezonului trecut a fost compromis de o accidentare la gleznă, Maximilian Nicu a revenit de curând la antrenamentele lui Hertha Berlin, urmând să fie reintegrat în circuitul naţionalei. Nicu a jucat singurele sale minute pentru România la finalul meciului din aprilie cu Austria (1-2) şi are şanse mari să fie titular în amicalul cu Ungaria, de pe 12 august. “Sunt OK, mă antrenez intensiv, fără probleme”, a declarat Max, care ieri a fost sunat de selecţionerul Răzvan Lucescu. “A fost o convorbire foarte bună, pozitivă”, a declarat mijlocaşul de 26 de ani.

“Joc oriunde”

Printre altele Nicu a fost întrebat de selecţioner ce post îi convine în linia mediană, iar fotbalistul a răspuns simplu: “Joc oriunde, pe stânga, pe dreapta, în centru, nu contează”. Pentru a se decide în privinţa poziţiei în care îl va folosi, Răzvan Lucescu a primit de la Maximilian Nicu o serie de DVD-uri cu meciurile Herthei în acest sezon, urmând şi ca în această vară selecţionerul să deplaseze la Berlin pentru a vorbi personal cu mijlocaşul nemţilor, aşa cum a făcut şi în cazul lui Mutu sau Chivu.
Sus In jos
d3v1l*

MesajSubiect: wS|port! :   Dum Iun 28, 2009 3:13 pm

Singurul reprezentant al României rămas în cursă la simplu, la Wimbledon, Victor Hănescu, a pierdut astăzi confruntarea din turul 3 cu Gilles Simon.

"Hăne" s-a predat în 3 seturi în faţa francezului: 2-6, 5-7, 2-6 şi a spus adio astfel celui de-al treilea turneu de Grand Slam al anului.
Sus In jos
d3v1l*

MesajSubiect: wS|port! :   Dum Iun 28, 2009 3:14 pm

Ladislau Boloni a declarat că, în ciuda faptului că a transferat recent un jucător pe acelaşi post, interesul lui Standard Liege pentru Dacian Varga rămâne de actualitate.

"Nu poate să ştie nimeni ce planuri am eu la echipă şi chiar dacă l-am luat pe Cedric Collet de la Mons, interesul lui Standard pentru Dacian Varga rămâne acelaşi. La echipă nu vor fi făcute transferuri bombă", a declarat Ladislau Boloni pentru NewsIn, citat de Sport.ro.

Standard Liege l-a transferat pe mijlocaşul de bandă dreaptă Cedric Collet de la Mons, pentru suma de 350.000 de euro. În returul ediţiei trecute a Ligii 1, Dacian Varga a fost folosit de Dan Petrescu cu preponderenţă în banda dreaptă a liniei mediene.
Sus In jos
d3v1l*

MesajSubiect: wS|port! :   Mar Iun 30, 2009 4:41 pm

Preşedintele Estrellei Amadora, Antonio Oliveira, a sosit aseară în România pentru a purta negocierile finale în privinţa mijlocaşului portughez. Surse din anturajul patronului Stelei, Gigi Becali, ne-au dezvăluit faptul că roş-albaştrii nu sunt dispuşi să plătească mai mult de 400.000 de euro, atât cât au cerut zilele trecute lusitanii. Cu toate astea, se pare că delegaţia Estrellei a venit la Bucureşti tocmai pentru a forţa mâna latifundiarului din Pipera şi de a încerca să încaseze o sumă cât mai apropiată de clauza prevăzută iniţial în contractul de împrumut al lui Tiago în Ghencea, adică 700.000 de euro. Portughezii nu trec printr-o perioadă fastă din punct de vedere financiar şi vor să câştige mai mulţi bani pe Tiago, pentru a plăti datoriile faţă de Federaţia Portugheză ca să rămână în prima ligă.

Vrea 200.000 de euro pe an!

Roş-albaştrii sunt optimişti şi cred că vor se vor înţelege cu lusitanii pentru a obţine dezlegarea pentru Tiago, însă steliştii mai au de trecut un obstacol. Mijlocaşul cere 200.000 de euro salariu, însă Becali nu e dispus să dea mai mult de 120.000!

"Dacă cele două cluburi se înţeleg, atunci le-am spus să vină să discute şi cu mine! Cred că ne vom înţelege la salariu, deşi Gigi Becali vrea să dea numai 120.000 de euro"

Tiago Gomes, mijlocaş
Sus In jos
d3v1l*

MesajSubiect: wS|port! :   Mar Iun 30, 2009 4:42 pm

Cu 102 aşi în primele trei meciuri disputate la Wimbledon, Ivo Karlovic este cu siguranţă jucătorul pe care nimeni nu vrea să-l întâlnească. Asta a simţit pe propria piele şi spaniolul Fernando Verdasco, care a pierdut astăzi în patru seturi în faţa uriaşului croat.

Omul as a punctat în această dispută nu mai puţin de 35 de aşi, având şi un procentaj extraterestru la mingile câştigate cu primul serviciu: 94%. În ciuda faptului că tenismanul iberic s-a agăţat cu dinţii de orice minge pe care reuşea să o returneze, acesta nu putut să obţină nici măcar o minge de break pe serviciul adversarului.

Croatul s-a impus, aşadar, în patru seturi, dintre care trei au avut nevoie de tie-break 6-7(5), 7-6(4), 6-3, 7-6(9) şi îi dă fiori deja lui Federer, următorul adversar. Totuşi, FedEx are un ascendent moral evident în faţa lui Karlovic, pe care îl conduce cu 8-1 în duelul întâlnirilor directe. De notat că în cele 9 confruntări de până acum dintre cei doi, s-au disputat nu mai puţin de 12 tie-breakuri.

Prin calificarea în sferturi, Ivo bifează cea mai bună performanţă a carierei într-un turneu de Grand Slam. Unde se va opri uriaşul de 2.08?

Rezultate turul 4 masculin

Hewitt - Stepanek 4-6, 2-6, 6-1, 6-2, 6-2

Andreev - Haas 6-7, 4-6, 4-6

Ferrero - Simon 7-6, 6-3, 6-2

Sela - Djokovic 2-6, 4-6, 1-6

Soderling - Federer 4-6, 6-7, 6-7

În afară de sfertul dintre Federer şi Karlovic, s-a mai stabilit o altă dispută: Haas va da piept în ultimii opt cu Djokovic. Ferrero şi Hewitt îşi aşteaptă adversarii din partidele Murray - Wawrinka, respectiv Berdych - Roddick.
Sus In jos
d3v1l*

MesajSubiect: wS|port! :   Mar Iun 30, 2009 4:44 pm

Roger Federer îşi continuă cursa solitară pentru recucerirea trofeului de la Wimledon. Expresul din Basel a trecut în turul patru de suedezul Robin Soderling, în doar trei seturi, după ce în urmă cu doar două săptămâni îl învingea pe acesta şi în finala de la Roland Garros.

Pe o temperatură de 34 de grade celsius, suedezul a încercat şi a reuşit, în mare parte să-şi etaleze jocul agresiv. Capul de serie numărul 13 a servit 16 aşi şi a reuşit multe mingi extraordinare cu forehandul, dar Federer a demonstrat încă o dată cât este de indestructibil pe iarba londoneză.

De cinci ori campion la Wimbledon, elveţianul a reuşit 34 de lovituri direct câştigătoare şi doar 8 greşeli neforţate, pentru a-l depăşi pe Soderling în mai puţin de două ore de joc: 6-4, 7-6(5), 7-6(5). Capul de serie numărul doi a ajuns la o cotă impresionantă de 48 de meciuri câştigate din 53 pe iarba londoneză şi îl va întâlni în turul următor pe învingătorul din disputa Verdasco - Karlovic.

Rezultate turul 4 masculin

Hewitt - Stepanek 4-6, 2-6, 6-1, 6-2, 6-2

Andreev - Haas 6-7, 4-6, 4-6

Ferrero - Simon 7-6, 6-3, 6-2

Sela - Djokovic 2-6, 4-6, 1-6

Karlovic - Verdasco 6-7, 7-6, 6-3, 7-6

În afară de sfertul dintre Federer şi Karlovic, s-a mai stabilit o altă dispută: Haas va da piept în ultimii opt cu Djokovic. Ferrero şi Hewitt îşi aşteaptă adversarii din partidele Murray - Wawrinka, respectiv Berdych - Roddick.
Sus In jos
d3v1l*

MesajSubiect: wS|port! :   Mar Iun 30, 2009 4:46 pm

Steaua s-a inteles cu Levski pentru Dimitrov. Pustiul de 20 de ani trebuie doar sa semneze contractul. Conform ProSport, cele doua cluburi au incheiat deja afacerea, iar semnatura jucatorului este doar o formalitate!

ESTE FANUL LUI MUTU
Atacantul ii are ca preferati din Romania pe Marica si Mutu si spre sa ajunga la Steaua, echipa despre care stie ca a jucat in Champions League si ca a cucerit Cupa Campionilor in 1986.

"As veni oricand la Steaua. Am jucat o data sau de doua ori impotriva lor in meciuri amicale. Am urmarit jocurile Stelei din Champions League, stiu ca are jucatori cunoscuti si ca este o echipa foarte buna si mai stiu ca a castigat Cupa Campionilor, parca in 1986. Din Romania imi plac Mutu si Marica", a declarat mijlocasul lui Levski.

MIJLOCAS SAU PLAYMAKER

Nikki cum este numit de colegi a marcat 20 de goluri pentru Levski din 2004 cand a debutat la echipa mare pentru care a jucat in 124 de meciuri.A fost monitorizat de Arsenal, si, in afara de Steaua, bulgarul a mai primit oferte de la Osasuna. Pustiul este cunoscut in Bulgaria datorita tehnicii sale: are un dribling bun, executa bine loviturile libere si poate evolua ca mijlocas sau playmaker.

STEAUA L-A VRUT SI IN 2008
Pustiul de 20 de ani de la Levski a fost aproape de Steaua si in vara trecuta cand Adrian Ilie a vrut sa-l aduca. 1,5 milioane de euro costa fotbalistul care a debutat si la nationala Bulgariei. Nikolai Dimitrov s-a duelat cu Steaua acum 2 ani, in Cipru, in amicalul de cosmar pentru Habibou, care a vazut atunci moartea cu ochii.
Sus In jos
d3v1l*

MesajSubiect: wS|port! :   Mar Iun 30, 2009 4:47 pm

Zicu e doar un vis pentru campiononii de la Urziceni! Ieftin si bun - nu prea merge, spun impresarii Becali! Paraschiv si un sloven necunoscut sunt primele mutari ale Urziceniului.

Urziceniul n-a indraznbit sa-i faca o oferta lui Zicu - e prea scump si cere un salariu prea mare. Daca dinamovistii il dau pe un milion afacerea se va face, iar Zicu isi va scoate banii de la Dinamo doar daca va castiga trofee - din bonusuri. Paraschiv si noul sosit -slovenul Mijatovic au facut vizita medicala cu Urziceni.
Sus In jos
d3v1l*

MesajSubiect: wS|port! :   Mar Iun 30, 2009 4:49 pm

Germania a facut spectacol in Suedia cu Anglia si a castigat pentru prima data in istorie campionatul european U21!

Germania nu a avut rival in finala cu Anglia pe care a dominat-o din primele minute de joc. Un spaniol si un turc au adus fericirea nemtilor: Ozil a pasat la primul gol reusit de Castro si a deschis balul din repriza a doua unde vedeta a fost Wagner cu o dubla.

Fara portarul eroul Joe Hart, din semfinala cu Suedia, Anglia, marea favorita, a trait o mare deziluzie. Loach a gafat colosal la golul doi al nemtilor! Germanii au simtit slabiciunile din echipa lui Stuart Pearce si au profitat la maximum iar la final aduc la Berlin primul trofeu la Euro U21 din istorie!

Marcatori: Castro 23, Ozil 48, Wagner 79, 84

Echipele de start:

Germania: Neuer, Beck, Boenisch, Howedes, Boateng, Khedira, Ozil, Wagner, Johnson, Hummels, Castro

Anglia: Loach, Cranie, Cattermole, Onuoha, Milner,Noble, Johnson, Muamba, Walcott, Richards, Gibbs
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: wS|port! :   

Sus In jos

wS|port! :
Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
sJ - wS |*  :: wS|tiri-
Mergi direct la: