Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Reputatie : 4
Data de inscriere : 06/06/2009
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: wS|tiri :: wS|port! :   Mier Iun 17, 2009 1:57 pm

Formatia FC Arges va fi retrogradata, in proportie de 99,99 la suta, in urma scandalului de coruptie in care este implicat patronul echipei, Cornel Penescu, si mai multi arbitri.

MesajSubiect: Re: wS|port! :   Mier Iun 17, 2009 8:42 pm

Echipa Steaua se va intari cu Ovidiu Herea de la Rapid si cu multi altii.
Sus In jos

Varsta : 22

MesajSubiect: Re: wS|port! :   Mier Iun 17, 2009 8:43 pm

Cristiano ronaldo si Kaka au ajuns la echipa Real Madrid si vor mai veni si altii
Sus In jos

Varsta : 22

MesajSubiect: Re: wS|port! :   Mier Iun 17, 2009 8:45 pm

Tony Cfr Cluj: '' Este bine ca am luat cupa romaniei dar imi pare rau ca nu am luat si campionatul'' sunny
Sus In jos

Varsta : 22

MesajSubiect: Re: wS|port! :   Mier Iun 17, 2009 8:51 pm

Nationala Braziliei au avut meci cu nationala Egiptului si meciul a fost Brazilia-Egipt scor 4-3 pt brazilieni , in tabara braziliana golurile au fost marcate de : kaka in minutul 5 , Luis fabiano in minutul 42, Juan in minutul 90 si Kaka in minutul 94 din penalty . In tabara Egiptenilor golurile au fost marcate de : Zidan in minutul 15 ,Zidan in minutul in 56 si ultimul gol dat Zidan in minutul 76.
Sus In jos

Varsta : 22

MesajSubiect: Re: wS|port! :   Mier Iun 17, 2009 8:54 pm

In data de 14 06 2009 a avut loc un meci Spania-Noua Zeelanda scor 5-0 pt spanioli , golurile au fost date de F. Torres 3 goluri, David Villa un gol si un gol Puyol.
Sus In jos

Varsta : 22

MesajSubiect: Re: wS|port! :   Mier Iun 17, 2009 8:59 pm

IN data de 15 06 2009 a avut loc un meci intre Statele Unite Ale Americii - Italia scor 1-3. Golul Americii a fost dat de Donovan din penalti in minutul 32. In tabara italiei golurile au fost date de Giusseppe Rossi in minutul 54, dupaia Daniele da Rossi si inca un gol Giusseppe Rossi in minutul 84. A fost un meci extraordinar si spectactaculos.
Sus In jos

Varsta : 22

MesajSubiect: Re: wS|port! :   Mier Iun 17, 2009 9:02 pm

In data de 17 06 2009 o sa fie doua meciuri transmise de TRV 1 la orele 16:55 meciul dintre Spania-Irak si la orele 21:25 meciul dintre America de Sud-Noua Zeelanda . Vizionare Placuta ! I love you Smile
Sus In jos
d3v1l*

avatar

MesajSubiect: wS|tiri :: wS|port! :   Joi Iun 18, 2009 12:37 am

Spania a obtinut un succes,1-0 in fata Irakului la Cupa Confederatiilor,singurul gol a fost marcat de David Villa cu o lovitura de cap.
Sus In jos
ShooTer

Numarul mesajelor : 375
Varsta : 108
Localizare : Undeva In Tara [:x]

MesajSubiect: Re: wS|port! :   Vin Iun 19, 2009 5:15 am

PePe Moreno se intoarce la formatia din ghencea sub forma unui imprumut timp de un sezon la sfarsitul imprumutului Steaua are varianta de-al cumpara definitiv pe PePe Moreno... king
Sus In jos

Varsta : 22

MesajSubiect: Re: wS|port! :   Vin Iun 19, 2009 3:34 pm

Echipa Africii de Sud ( nu America de Sud) a avut meci cu echipa Nouei Zeelanda scor 2-0 pt. Africa de sud ,golurile au fost date de Parker in minutul 21 si tot Parker in minutul 59 .Meciiul a fost transmis de TVR 1 in ziua de 14 06 2009 la orele 21:25 . CIAO ! geek Very Happy Smile
Sus In jos

Varsta : 22

MesajSubiect: Asa e vrem Fair-play !!!! Jucati Cinstit si Frumos !!! :)   Vin Iun 19, 2009 3:43 pm

Ieri la orele 16:55 pe TVR 1 a avut loc un meci intre Brazilia si Noua Zeelanda . Brazilia a castigat cu scorul de 3-0 si golurile au fost date de : Luis Fabiano in minutul 40 , Robinho in minutul 59 si ultimul gol Kaka in minutul 80 . A fost un meci incins ! cheers
Sus In jos

Varsta : 22

MesajSubiect: Re: wS|port! :   Vin Iun 19, 2009 3:48 pm

Ieri la orele 21:30 a avut loc un meci in Cupa Confederatilor intre Italia-Egipt scor 0-1 pt . egipteni. Nu se poate asa ceva,Egiptul a batut Italia affraid Shocked
Sus In jos
d3v1l*

avatar

MesajSubiect: wS|tiri :: wS|port! :   Sam Iun 20, 2009 2:18 am

Daniele sa stii ca nu e chiar asa de surprinzator ca a castigat egipt,bine ca au mancat bataie macaronarri cheers
Sus In jos

Varsta : 22

MesajSubiect: Re: wS|port! :   Sam Iun 20, 2009 3:49 pm

Da asa e devile dar Italia sa stii ca era mai bn decat Egipt si egiptul ia batut asta e f bn. cheers santa
Sus In jos

Varsta : 22

MesajSubiect: Jucati corect, jucati cinstit, jukati bine si vrem Fair-Play   Sam Iun 20, 2009 4:08 pm

Ieri in Argentina - Primera Division Argentinos Juniors a remizat 1-1 cu Benfield. Asta da meci egal. Laughing Razz Smile Very Happy

MesajSubiect: Re: wS|port! :   Dum Iun 21, 2009 5:55 pm

bravo daniele!hai k esti bun la fotbal!dar vad ca nu t eimplici in tacticile clanului
Sus In jos
ShooTer

MesajSubiect: Re: wS|port! :   Lun Iun 22, 2009 1:51 am

Mircea Rednic spune:"Jucătorii nu mă vor pe mine! Vor tot felul de papagali, de antrenori de paie!"

"Normal că mulţi jucători de la Dinamo nu mă vor. Ei, care vorbesc despre mine că iau comisioane la transferuri şi tot felul de bazaconii, nu mă vor pe mine sau pe Sabău, ei vor tot felul de papagali, de antrenori de paie, cu care să facă tot ce vor ei"
Sus In jos
ShooTer

MesajSubiect: Re: wS|port! :   Lun Iun 22, 2009 1:54 am

Becali: "Nu dau mai mult de un milion de euro pe Tănase!"

"Sper ca FC Argeş să nu fie retrogradată! Penescu e prietenul meu. Nu o să dea nimeni din străinătate mai mult de 2.5 milioane pentru Tănase. În România, 1,5 milioane ar putea să dea cineva, dar eu mai mult de un milion nu dau pe Tănase. Dacă Argeşul retrogradează, l-au pierdut pe Tănase fără niciun ban"
Sus In jos
ShooTer

MesajSubiect: Re: wS|port! :   Lun Iun 22, 2009 1:57 am

Scandalul Mititelu'

Scandal în faţa casei lui Adrian Mititelu în noaptea de vineri spre sâmbătă. Doi tineri din Craiova îl acuză pe patronul Universităţii de lovire, unul dintre ei, Marius Măceluică, depunând o plângere în acest sens la Secţia 1 de Poliţie Craiova.

Conform martorilor, scandalul a izbucnit în momentul în care Mititelu a ajuns acasă, în jurul orei 2.30. Acesta a intrat în conflict cu câţiva tineri aflaţi în faţa unui bar de vizavi, pe care i-a agresat, apoi doi angajaţi ai lui Mititelu au intrat în bar şi au făcut scandal. Marius Măceluică susţine că a fost bătut de Mititelu în momentul în care toţi clienţii ieşeau din bar, speriaţi de oamenii patronului Ştiinţei.
„Marius M. din Craiova, în vârstă de 27 de ani, s-a prezentat la secţia 1 poliţie, unde a depus, împotriva lui Adrian Mititelu, o plângere pentru lovire şi alte violenţe. Din cercetările efectuate ulterior, s-a stabilit că în jurul orei 3 s-a făcut o sesizare despre un conflict spontan. Deplasaţi la barul respectiv, poliţiştii nu l-au mai găsit decât pe barman. Conform declaraţiilor acestuia, cei doi tineri nu îl lăsau pe Mititelu să-şi parcheze maşina şi i-au adresat injurii. Unul dintre tineri, cel care a depus plângerea, a suferit leziuni minore. În cauză au fost întocmite actele premergătoare începerii urmăririi penale, cercetările fiind continuate sub aspectul comiterii infracţiunii de lovire şi alte violenţe, urmând ca poliţiştii să stabilească situaţia de fapt şi participaţia penală a fiecăreia dintre persoanele implicate”, a declarat Florentina Popescu, purtătorul de cuvânt a IPJ Dolj. Poliţiştii au mai stabilit că Petrişor C. (26 ani), din comuna Coşoveni, şi Claudiu M. (26 ani), din Craiova, ambii angajaţi ai lui Mititelu, au provocat distrugeri la instalaţia de amplificare a sunetului şi alte daune minore pentru care administratorul barului nu a dorit să depună plângere penală.

Riscă dosar penal
Conform legii, Adrian Mititelu riscă să se aleagă cu dosar penal pentru lovire, în cazul în care medicii de la IML vor stabili că tânărul agresat are nevoie de peste 10 zile de îngrijiri medicale. Măceluică s-a prezentat deja la IML pentru a-şi scoate certificat medico-legal. Mititelu ar putea scăpa însă de orice problemă, în cazul în care Măceluică îşi va retrage plângerea.

Mititelu: „Eu sunt victima”

Patronul Craiovei are o versiune proprie asupra celor întâmplate. „Eu m-am întors acasă şi efectiv nu am putut să intru în curte din cauza unor derbedei şi drogaţi. I-am rugat să se dea la o parte, moment în care unul dintre ei m-a înjurat, mi-a făcut semne obscene şi a aruncat cu un pahar spre mine. Mi-am simţit casa şi familia ameninţate şi în momentul acela, am reacţionat şi i-am dat câteva palme. Eu sunt victima. De fapt nu numai eu, ci toţi vecinii mei au probleme cu aceşti vagabonzi”, a spus Mititelu. Acesta a mai adăugat că nimeni din anturajul său nu a produs pagube în bar: „Doi oameni care lucrează la mine au venit să mă ajute în faţa unui puhoi de 40 de golani. În bar a fost unul dintre băieţii mei, să ia legătura cu patronul, să i se plângă de faptul că iar au ieşit aurolacii pe stradă. Nu ştiu ce s-a întâmplat acolo”.

„Nişte „gorile” au intrat în bar, una dintre ele a început să lovească în stânga şi în dreapta, a dat cu scaunul în masă şi l-a fărâmat, a spart staţia audio.„Când am ieşit, în faţa barului, domnul Mititelu m-a luat de guler, a început să-mi care pumni şi picioare, mi-a rupt tricoul de pe mine, după care m-a prins de păr şi mi-a dat cu genunchiul în stomac şi cu pumnul după cap.Din păcate, nu toţi cei care au luat bătaie au mers la poliţie. Probabil că le-a fost teamă. Nu-l cunosc pe domnul Mititelu, atunci l-am văzut prima oară. Nici măcar fotbalul nu-mi place, nu ştiam cum arată.Când am ajuns la bar, Mititelu vorbea peste stradă cu un băiat tot cu părul lung ca mine, care avea în mână un pahar cu cafea. L-a luat de mână, l-a bruscat, i-a vărsat cafeaua. Bănuiesc că apoi, când am ieşit, ar fi putut să mă confude.Am luat bătaie absolut gratuit. Frecventez foarte rar acel bar, cu fotbalul n-am nicio tangenţă. Efectiv am fost omul nepotrivit la locul nepotrivit. Omul a fost puternic şi a vrut să arate că e puternic", a spus Marius Măceluică, 'agresatul.
Sus In jos
ShooTer

MesajSubiect: Re: wS|port! :   Lun Iun 22, 2009 1:58 am

"Retragerea lui Nadal nu m-a surprins foarte mult, dar e o pierdere imensă pentru turneu şi pentru mine"

Roger Federer, de cinci ori triumfător pe iarba de la Wimbledon, e pregătit pentru un nou început. În faţa unui turneu care ar putea deveni istoric pentru el, tenismenul de pe locul 2 mondial vrea să ia lucrurile pas cu pas. E dezamăgit însă că nu se va putea înfrunta cu marele său rival, Rafael Nadal.

"Principalul meu scop în acest moment e primul tur şi primele puncte, deşi o să încerc să-mi recâştig coroana de la Wimbledon. Dacă o să ajung în semifinale sau chiar în finală, atunci o să mă gândesc mai serios la depăşirea recordului lui Pete, dar acum, să încerc să recâştig coroana de la Wimbledon ar fi un vis devenit realitate", a spus Federer, care, dacă va triumfa pe iarba de la Wimbledon va deveni cel mai titrat tenismen din istorie, depăşindu-l pe Pete Sampras, cu 15 titluri de Grand Slam.

Federer are cale deschisă spre îndeplinirea visului său şi prin retragerea mareului său rival, actualul lider mondial, spaniolul Rafael Nadal, din cauza unei accidentări. "FedEx" e dezmăgit însă de absenţa spaniolului, deşi are şi un motiv de bucurie. Dacă se va impune la Wimbledon ar redeveni numărul 1: "Retragerea lui Nadal nu m-a surprins foarte mult, dar, evident, reprezintă o pierdere imensă pentru turneu şi pentru mine. Sunt dezamăgit pentru că mi-aş fi dorit să îl întâlnesc. El e principalul meu rival şi am jucat câteva meciuri incredibile de-a lungul anilor, mai ales finala de anul trecut. Situaţiile de acest gen îmi arată cât de norocos am fost că nu m-am accidentat în toţi aceşti ani".

"E noroc, însă e vorba şi de planificare şi pregătire", a mai explicat tenismenul de 27 de ani, al cărui regim de antrenament şi stil de viaţă e mult mai puţin intensiv decât cel al lui Nadal.
Sus In jos

Varsta : 22

MesajSubiect: Vrem Fair-Paly , vrem fair-play , va rugam datine niste Fair-Play :P   Lun Iun 22, 2009 2:02 pm

Ieri in data de 20 06 2009 a avut loc un meci intre Spania si Africa de sud , scor 2-0 pt. tabara spaniolilor. golurile au fost date de David Villa si tot David Villa . Bravo Spania Razz Very Happy
Sus In jos

Varsta : 22

MesajSubiect: Re: wS|port! :   Lun Iun 22, 2009 2:05 pm

Ieri sa jukat inca un meci pt. Cupa Confederatilor intre Egipt si S.U.A., scor 2-0 pt. Egiptenii Razz ( asa stiu eu)Very Happy Smile) Wink.
Golurile au fost date de Zidan si tot Zidan in a 2 repriza a meciului nostru. A fost un meci incins. GG Egipt Razz Razz Razz
Sus In jos
ShooTer

MesajSubiect: Re: wS|port! :   Mar Iun 23, 2009 5:23 am

In ProSport se spune:

'Să vedem dacă Sânmărtean vrea să vină! Pepe, Bozovic şi Cesinha vor fi ai Stelei'

"Să vedem dacă vrea să vină Sânmărtean. Nu e nicio problemă cu banii, dar rămâne de văzut numai dacă vrea el să vină. O să vina şi Pepe Moreno şi Tiago şi Bozovic şi Cesinha. Alibec nu mă inetresează deocamdată. El nu e un jucător pe care să îl iei, ci să îi plăteşti salariul şi să îl ţii în coproprietate cu clubul lui, ca să îi crească valoarea. Pentru Bozovic şi Cesinha m-am înţeles cu Uniunea Tineretului Comunist (n.r. George Copos, patronul Rapidului), dar trebuie să mă înţeleg şi cu Partidul Creştin - Democrat", a declarat Gigi Becali, la sptfm.
Sus In jos
ShooTer

MesajSubiect: Re: wS|port! :   Mar Iun 23, 2009 5:25 am

INTERVIU EXCLUSIV Ce condiţii pune Sânmărtean pentru a veni la Steaua!

Patronul Stelei a dezvăluit astăzi că şi-a îndreptat atenţia spre fotbalistul care a evoluat în returul ultimei ediţii de campionat la Gloria Bistriţa, Lucian Sânmărtean. Mijlocaşul care era privit la un moment dat drept o mare speranţă a fotbalului românesc este noua ţintă a lui Gigi Becali.

al naiba mai pune shi conditi...k sa stiti mai multe luati ProSport de maine Wink